DZIŚ PREMIERA! MOGŁABYM PRZEŻYĆ JESZCZE SZEŚĆ TAKICH CZERWCÓW

Wszystko dzieje się kiedyś po raz pierwszy. Na przykład miłość. Wtedy smakuje najintensywniej. Oto książka, która jest wyjątkowym portretem ostatnich dni liceum i skomplikowanej plątaniny uczuć – miłości i przyjaźni. W dniu premiery polecamy powieść Daisy Garrison „Jeszcze sześć takich czerwców”, wydaną przez Zysk i S-ka Wydawnictwo. Tytuł zapożyczony został z wiersza młodej amerykańskiej poetki Hannah Lachow: „Mogłabym przeżyć jeszcze sześć / takich czerwców (…) / i wciąż nie miałabym dość”. Prawda, że miły ten cytat?

Daisy Garrison „Jeszcze sześć takich czerwców”. Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2025. Stron 318, oprawa miękka ze skrzydełkami. Przełożyła Aleksandra Weksej. Ilustracja na okładce Katarzyna Witerscheim. Premiera 24 czerwca 2025.

Mina Stern jest prymuską i nigdy nie brakuje jej ciętej riposty. Jednak po śmierci taty zamknęła się w sobie. Z kolei Caplan Lewis to dusza towarzystwa i naturalny faworyt do tytułu króla balu. Wszędzie z tą popularną dziewczyną u boku, z którą to się schodzi, to rozstaje. Są sąsiadami i choć wydają się kompletnie różni, zawsze rozumieli się lepiej niż ktokolwiek inny. Aż do teraz.

W ostatnich tygodniach szkoły wszystko się zmieniło. Caplan jest w szoku, gdy jego najlepszy przyjaciel zaprosił Minę na bal. A potem w jeszcze większym, gdy ona się zgodziła. Kiedy szkolna hierarchia przestaje mieć znaczenie i wszyscy stoją na progu nowego rozdziału życia, Mina ku swojemu zaskoczeniu odkryła, że ludzie naprawdę mogą ją lubić. Że może otworzyć się na świat. Że przyszłość wcale nie musi wyglądać tak, jak sobie wyobrażała. Ale czy to znaczy, że coś powinno się zmienić między nią a Caplanem?…

Świetna powieść Daisy Garrison (na zdjęciu), opowiadająca z czułością i prawdziwie o dojrzewaniu młodych ludzi i odkrywaniu siebie. Daisy Garrison jest absolwentką Northwestern University i mieszka z przyjaciółmi w Brooklynie. „Jeszcze sześć takich czerwców” to jej pierwsza książka, opowiadająca o ekscytujących wzlotach i upadkach, które mają miejsce w ostatnich tygodniach liceum. I już bestseller, zarówno w USA, jak i Europie. „Czy wierzę w bratnie dusze? Często zmieniam zdanie na ten temat. Zazwyczaj chodzi o to, jak bardzo kogoś lubię. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat” – stwierdziła młoda autorka.

Poniżej opinie o jej porywającym debiucie.

Katie Cotugno, autorka „99 dni lata”: Raz na jakiś czas trafia się książka, która jest po prostu tak dobra, że aż chce się krzyknąć z radości – i „Jeszcze sześć takich czerwców” jest taką właśnie książką. Romantyczna i zarazem prawdziwa. Jestem zachwycona. Jestem obsesyjnie zakochana.

David Arnold, autor „Mosquitoland”: Z błyskotliwymi dialogami i narracją, która aż wibruje, ten porywający debiut Garrison to hołd dla nastoletnich doświadczeń i wszystkich emocji, które się z nimi wiążą.

Carley Fortune, autorka „Każdego kolejnego lata”: Od razu dałam się wciągnąć w tę pięknie opisaną, skomplikowaną relację Miny i Caplana – i nie mogłam się oderwać. Cudowna książka!

Daisy Garrison „Jeszcze sześć takich czerwców” (tytuł oryginału „Six More Months of June”). Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2025. Stron 318, oprawa miękka ze skrzydełkami. Przełożyła Aleksandra Weksej. Ilustracja na okładce Katarzyna Witerscheim. Premiera 24 czerwca 2025. Książkę można zamawiać na stronie https://sklep.zysk.com.pl/zapowiedz-jeszcze-szesc-takich-czerwcow.html. Dzięki uprzejmości wydawcy mamy dla Was 3 egzemplarze tej powieści. Poniżej nasz konkurs dla Czytelników portalu LADY’S CLUB.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 3 egzemplarze powieści Daisy Garrison „Jeszcze sześć takich czerwców”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy odpowiedzą na pytanie: Które współczesne autorki powieści dla młodzieży – podobnie jak Daisy Garrison – trafiły na listy bestsellerów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych i znane są w Polsce? Wymień przynajmniej dwie.Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 3 egzemplarze powieści Daisy Garrison „Jeszcze sześć takich czerwców”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 3 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 24 czerwca 2025 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na nadesłaniu odpowiedzi na pytanie: Które współczesne autorki powieści dla młodzieży – podobnie jak Daisy Garrison – trafiły na listy bestsellerów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych i znane są w Polsce? Wymień przynajmniej dwie.

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 3 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Uczestnicy mają 3 dni na przesłanie wraz z odpowiedziami na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagród drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Które współczesne autorki powieści dla młodzieży – podobnie jak Daisy Garrison – trafiły na listy bestsellerów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych i znane są w Polsce? Wymień przynajmniej dwie. Odpowiedź: Wystarczyło wymienić na przykład Carley Fortune i Jenny Han. Pierwsza z nich jest popularna nie tylko w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, ale także w Polsce. U nas ukazały się tłumaczenia kilku jej głośnych książek, między innymi „Każde kolejne lato”, „Spotkasz mnie nad jeziorem”, „To lato będzie inne”, „Tamte złote lato”. Carley Fortune jest autorką nr 1 bestsellerów „New York Timesa” i nr 1 „Globe and Mail”. Jej książki sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy na świecie i zostały przetłumaczone na 30 języków w ponad 50 krajach. Z kolei Jenny Han jest znana polskim czytelnikom/czytelniczkom z powieści „Ogień za ogień”, „Ból za ból”, „Dla nas zawsze będzie lato”, „Tego lata stałam się piękna”, „Bez ciebie nie ma lata”, „Zawsze i na zawsze”, „P.S. Wciąż cię kocham”, „Do wszystkich chłopców, których kochałam” (ta ostatnia powieść stała się podstawą scenariusza do filmu o tym samym tytule). Jej utwory także plasują się na topie bestsellerów „New York Timesa”. Jenny Han urodziła się i wychowała w Richmond w Wirginii, ukończyła Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill, a następnie zdobyła tytuł magistra sztuki na uniwersytecie The New School. Jej rodzice są Koreańczykami. Aktualnie pisarka mieszka na Brooklynie. Czytelnicy LADY’S CLUB do tej listy dodali również znane z tłumaczenia na polski autorki takie jak: Alice Oseman, Susanne Collins, Sarah J. Maas, Rainbow Rowell, Veronica Roth, Colleen Hoover. Książki otrzymują: 1) Joanna Łukasik, Bogoria w powiecie staszowskim; 2) Iwona Nikodemska, Łódź; 3) Marta Szafrańska, Stare Kiejkuty koło Szczytna. GRATULUJEMY! (Wpis z 1 lipca 2025)

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress