WSZYSTKO PRZEZ PANNĘ BRIDGERTON

Po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią romansu historycznego. Cykl Julii Quinn o Bridgertonach nie bez powodu podbił serca milionów czytelników (i widzów Netflixa) na całym świecie. To wyjątkowo barwna angielska rodzina, a perypetie jej członków śledzimy z zapartym tchem. Trudno oderwać się od lektury!

Julia Ouinn (właśc. Pottinger) napisała serię najlepiej sprzedających się amerykańskich powieści o rodzinie Bridgertonów, sfilmowaną przez Netflixa. Jej książki 19 razy pojawiły się na liście bestsellerów „The New York Timesa”. Zaczęła pisać miesiąc po ukończeniu college’u i, pomijając krótki czas spędzony na studiach medycznych, codziennie odtąd stuka w klawiaturę komputera. Jej książki zostały przetłumaczone na 43 języki i cieszą się ogromną popularnością na świecie. Absolwentka Harvardu i Radcliffe, mieszka z rodziną w Seattle w stanie Waszyngton na Wybrzeżu Północno-Zachodnim.

O czym jest prequel Bridgertonów? Wszyscy liczą na to, że Billie Bridgerton poślubi jednego z braci Rokesby. Obie rodziny od wieków mieszkają w sąsiedztwie, a w dzieciństwie Billie szalała z Edwardem i Andrew w ogrodzie, wspinając się na drzewa i bawiąc w chowanego. Jest jeszcze trzeci brat Rokesby – George, którego Billie absolutnie nie toleruje. Może i jest najstarszy, a także dziedziczy tytuł hrabiowski, ale bywa arogancki, irytujący i do tego – czego ona jest zupełnie pewna – wręcz jej nie znosi. Co jak dotąd było nawet wygodne, ponieważ ona w pełni odwzajemnia to uczucie. Tyle że czasami los bywa przewrotny, a ścieżki miłości nieodgadnione… Bo oto ta nielubiąca się para zostaje uwięziona w mało romantycznym miejscu, jakim jest dach. A kiedy nieco później nieoczekiwanie się pocałują, już niebawem oboje ze zdumieniem odkryją, że jedyna osoba, której nie mogli dotąd znieść, tak naprawdę jest właśnie tą, bez której nie mogą żyć. Czasem miłość można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanym miejscu…

JULIA QUINN. Fot. Roberto Filho

Recenzent Kirkusreviews.com: Dwoje znajomych z dzieciństwa w końcu przestaje się kłócić i zdaje sobie sprawę, że są sobie przeznaczeni… Julia Quinn jest znakomitą pisarką i po tak ekscytującym początku dostajemy z humorem napisany kostiumowy romans na miarę Bridgertonów.

Dla Czytelniczek i Czytelników portalu LADY’S CLUB mamy poniżej konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze książki Julii Quinn „Wszystko przez pannę Bridgerton”. Zysk i S-ka Wydawnictwo (www.zysk.com.pl), Poznań 2023. Oprawa miękka ze skrzydełkami, stron 392. Premiera 1 sierpnia 2023. Przełożyły Ewa Morycińska-Dzius, Katarzyna Krawczyk. Książkę można zamówić również z rabatem w księgarni internetowej wydawcy na https://sklep.zysk.com.pl/wszystko-przez-panne-bridgerton.html.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze książkiJulii Quinn „Wszystko przez pannę Bridgerton”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy pierwsi odpowiedzą na pytanie: Jak określana jest najczęściej Julia Quinn przez zachodnich krytyków i recenzentów? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 2 egzemplarze książki Julii Quinn „Wszystko przez pannę Bridgerton”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 2 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 15 sierpnia 2023 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na jak najszybszym nadesłaniu odpowiedzi na pytanie: Jak określana jest najczęściej Julia Quinn przez zachodnich krytyków i recenzentów?

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 2 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Uczestnicy mają 3 dni na przesłanie wraz z odpowiedziami na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagród drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Jak określana jest najczęściej Julia Quinn przez zachodnich krytyków i recenzentów? Odpowiedź: Julia Queen często określana jako Jane Austen naszego pokolenia. Na dowód można przytoczyć na przykład to źródło: www.shondaland.com/inspire/books/a12259463/romance-novels-julia-quinn-interview/. Książki otrzymują: 1) Weronika Krzyżanowska, Ornontowice; 2) Dorota Mazur, Świdnica. GRATULUJEMY! (wpis z 20 sierpnia 2023)

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress