GARDEROBA KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. HISTORIA JEJ STROJÓW

To jest książka, jakiej nigdy wcześniej nie było! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Niezwykle zajmująca, starannie opracowana i wspaniale zilustrowana opowieść o życiu królowej Elżbiety II, widzianym przez pryzmat jej ubrań i biżuterii.

Julia Golding i Kate Hindley „Garderoba królowej. Historia Elżbiety II i jej strojów”. Ilustracje Kate Hindley. Przełożyła Ewa Horodyska. Przedmowa Michele Clapton. Zysk i S-ka Wydawnictwo (www.zysk.com.pl), Poznań 2022. Oprawa twarda, stron 40. Książkę z atrakcyjnym rabatem można zamówić już teraz w księgarni internetowej wydawcy: https://sklep.zysk.com.pl/garderoba-krolowej-historia-elzbiety-ii-i-jej-strojow.html.

Czy wiedzieliście, że korona brytyjskiej królowej ważyła aż dwa kilogramy? Albo że istniał taki wzór szkockiej kraty, którego nikt poza nią nie mógł nosić? Pełna zdumiewających faktów „Garderoba królowej” opowiada historię młodej księżniczki, która nie spodziewała się, że będzie rządzić i że stanie się jedną z najdłużej urzędujących – i najbardziej lubianych – monarchiń w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Książka zawiera przedmowę autorstwa Michele Clapton, projektantki kostiumów do serialu Netflixa „The Crown”, która pozwala zajrzeć za kulisy odtwarzania niektórych z najsłynniejszych strojów królowej. Z tej niezwykłej opowieści dowiadujemy się między innymi o sukni ślubnej na kartki odzieżowe, o wstąpieniu na tron i klejnotach Korony, o kolorach Wspólnoty Narodów i o tym, jak wyglądały stroje Elżbiety II w szalonych latach 60. i cudownych latach 70. minionego wieku.

Królowa Elżbieta II pozdrawia tłum po ślubie z księciem Filipem, 20 listopada 1947.
FOT. ROYAL FAMILY

Ta znakomita publikacja świetnie wpisuje się w serię rekordów królowej: 9 września 2016 roku Elżbieta II oficjalnie została uznana za najdłużej panującego władcę Wielkiej Brytanii, pobijając rekord sześćdziesięciu trzech lat i siedmiu miesięcy, ustanowiony przez jej prababkę, królową Wiktorię. Gdy zmarła 8 września 2022 roku, była najdłużej rządzącą monarchinią na całym świecie! W przypadku każdego z jej imponujących rekordów zawsze nosiła nienaganne stroje, prezentując całą gamę kolorów – od pięknych sukni, przez praktyczne ubrania, aż po wygodne płaszcze przeciwdeszczowe i kalosze. I o tym jest ta opowieść!

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze książki Julia Golding i Kate Hindley „Garderoba królowej. Historia Elżbiety II i jej strojów”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy jako pierwsi odpowiedzą na pytanie dotyczące książki: Ile kobiet, jak długo i z jakiego materiału szyło suknię ślubną Elżbiety II? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 2 egzemplarze książki Julia Golding i Kate Hindley „Garderoba królowej. Historia Elżbiety II i jej strojów”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 2 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 16 grudnia 2022 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na nadesłaniu odpowiedzi na pytanie dotyczące książki: Ile kobiet, jak długo i z jakiego materiału szyło suknię ślubną Elżbiety II?

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 2 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Zwycięzcy mają 3 dni na przesłanie na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Ile kobiet, jak długo i z jakiego materiału szyło suknię ślubną Elżbiety II? Odpowiedź: Uszyta z chińskiego jedwabiu w kolorze kości słoniowej z dodatkiem koronek przez 350 kobiet suknia ślubna Elżbiety II ozdobiona była 10 tysiącami pereł i srebrną nicią. Szwaczki pracowały nad nią siedem tygodni. Jej twórcą był Norman Hartnell, który podczas projektowania inspirował się obrazem „Wiosna” Sandro Boticellego. Kreacja zwieńczona była 4-metrowym welonem. Książki otrzymują: 1) Julia Wiśniewska, Dąbrowa Górnicza; 2) Stefania Zembrzycka, Gorzyce.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress