PARADOKS SZYMPANSA. PRZEŁOMOWY PROGRAM ZARZĄDZANIA UMYSŁEM

Bez pomocy Steve’a nigdy nie udałoby mi się odkryć swojego potencjału – stwierdziła Victoria Pendleton, multimedalistka mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Sir Chris Hoy, multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w kolarstwie torowym, dodał: Gdyby nie Steve, nigdy nie udałoby mi się wygrać złotego medalu na igrzyskach w Atenach w 2004 roku. Steve Peters jest geniuszem – zapewnił Dave Brailsford, trener medalistów olimpijskich w kolarstwie. Ten człowiek miał na mnie olbrzymi wpływ – potwierdził Craig Bellamy, piłkarz, reprezentant Walii na igrzyskach olimpijskich. Podobne opinie o profesorze wyrazili Roonie O’Sullivan, snookerzysta, multimedalista mistrzostw świata i Richard Bacon, angielski prezenter radiowy i telewizyjny.

Prof. Steve Peters, „Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem. Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie”. Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2023. Stron 360, oprawa miękka. Wydanie I w tej edycji. Tłumacz Michał Konewka. Książka dostępna jest w księgarniach od 13 czerwca 2023. Można ją też zamawiać w księgarni internetowej wydawcy na www.sklep.zysk.com.pl.

Dlaczego wspomniany prezenter BBC, Richard Bacon, zachęca tak bardzo do przeczytania tej książki? Ponieważ twierdzi, że jeśli chcielibyście poznać psychologiczne techniki, które pomogły Bradleyowi Wigginsowi wygrać Tour de France, koniecznie musicie przeczytać ten poradnik. Profesor Steve Peters jest lekarzem psychiatrą z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. Ma tytuły magistra matematyki, medycyny i edukacji medycznej. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu medycyny sportowej, edukacji i psychiatrii. Od 1994 roku pracuje na stanowisku starszego wykładowcy na Sheffield University, jest także dziekanem studium licencjackiego i członkiem komisji egzaminacyjnej w Royal College. Przede wszystkim jednak profesor jest postacią znaną w świecie sportu. Od 2001 roku współpracuje z Brytyjską Federacją Rowerową, drużyną Sky ProCycling i klubem piłkarskim Liverpool.

Profesor Steve Peters. Fot. ARC / MATERIAŁY PRASOWE

Skuteczność opracowanych przez niego technik zarządzania umysłem została potwierdzona wyśmienitymi występami najlepszych brytyjskich kolarzy na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, z których przywieźli na Wyspy aż 14 medali, w tym 8 złotych. Na temat znakomitych efektów stworzonego przez prof. Petersa modelu Szympansa wypowiedzieli się najlepsi sportowcy. Niektórych z nich zacytowaliśmy wyżej. O jego efektywności przekonali się również zawodnicy reprezentujący inne dyscypliny sportu, między innymi taekwondo, kajakarstwo, rugby i piłkę nożną. Ponadto dyrektorzy i prezesi firm, kierownicy, personel medyczny, pacjenci i studenci, którym profesor pomaga lepiej zrozumieć siebie, nauczając zainteresowanych, jak osiągać w życiu spełnienie. Opracowany przez Steve’a Petersa model może stosować każdy. „Paradoks Szympansa” to pierwsza książka tego autora, często wznawiana przez wydawców na całym świecie, gdyż dzięki niej przełomowy program zarządzania umysłem dociera do wielu odbiorców.

Zatem jeśli masz problem z osiągnięciem sukcesu i osobistego szczęścia, bezskutecznie próbujesz zrozumieć siebie, a emocje zbyt często dyktują ci, co masz robić – skorzystaj z nowatorskiego sposobu na sukces, szczęście i pewność siebie. Twój wewnętrzny Szympans może być twoim najlepszym przyjacielem – albo największym wrogiem. Przekonaj się, na czym polega paradoks Szympansa! To sprawdzony w praktyce model zarządzania umysłem, który pomoże ci stać się szczęśliwym, pewnym siebie i odnoszącym sukcesy człowiekiem. Profesor Steve Peters, światowej sławy psychiatra, tłumaczy naturę wewnętrznej walki, jaka odbywa się w twoim umyśle, i wyjaśnia, jak wykorzystać tę wiedzę w każdej dziedzinie życia. Dowiesz się z jego poradnika, jak dokładnie rozpoznać mechanizmy działania umysłu i zarządzać nim w świadomy sposób, jak rozpoznać i zrozumieć swoje emocje i myśli oraz właściwie nimi kierować, jak stać się pewną siebie osobą, którą zawsze pragnąłeś być. Droga do samopoznania i rozwoju, którą proponuje autor, prowadzi przez siedem głównych obszarów psychiki: umysł, relacje z innymi, komunikację, otoczenie, zdrowie, sukces i szczęście. Model Szympansa opiera się na kompleksowej wiedzy naukowej, faktach i koncepcjach; nie jest podany w formie suchej teorii, lecz przystępnej, czasami zabawnej opowieści, przede wszystkim jako wygodne narzędzie do zastosowania w praktyce, w codziennym życiu. Opracował: BUS

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze książki prof. Steve’a Petersa „Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem. Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy odpowiedzą na pytanie: Jak sądzicie, dlaczego autor książki twierdzi, że w głowie każdego Człowieka mieszka Szympans i że nauka wie o tym od XIX wieku? Odpowiedzi należy wysyłać na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 2 egzemplarze książki prof. Steve’a Petersa „Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem. Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 2 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 19 czerwca 2023 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na nadesłaniu odpowiedzi na pytanie: Jak sądzicie, dlaczego autor książki twierdzi, że w głowie każdego Człowieka mieszka Szympans i że nauka wie o tym od XIX wieku?

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 2 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Wraz z odpowiedzią należy przesłać na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoje dane do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Jak sądzicie, dlaczego autor książki twierdzi, że w głowie każdego Człowieka mieszka Szympans i że nauka wie o tym od XIX wieku? Odpowiedź: Model Szympansa stworzył współcześnie prof. Steve Peters, ale rzecz nie w nazwie, lecz w poznanej już wcześniej strukturze centralnej części ośrodkowego układu nerwowego. Nasz umysł (psychologiczny) stanowią współpracujące ze sobą elementy: płaty czołowy, limbiczny i ciemieniowy. Autor nazwał płat czołowy Człowiekiem, płat limbiczny Szympansem, a ciemieniowy – Komputerem. Płaty czołowy i limbiczny, a zatem Człowiek i Szympans, formują się indywidualnie już w łonie matki i w jednym umyśle tworzą dwie osobowości, jakby dwie różne istoty w naszej głowie, przyjmujące odrębne style działania i myślenia. Tylko Człowiek (płat czołowy) jest człowiekiem, a Szympans jedynie maszyną emocjonalną, rozumującą niezależnie, będącą źródłem myśli konstruktywnych, jak i destruktywnych. Szympans może być nawet w tym samym czasie naszym najlepszym przyjacielem, jak i zadeklarowanym wrogiem. Model prof. Petersa opracowany został po to, by pomóc nam w skutecznym zarządzaniu Szympansem, nauczeniu go, by działał na naszą korzyść, ilekroć to jest wskazane. Jeden z pierwszych dowodów na istnienie w jednym umyśle dwóch osobowości pochodzi z XIX wieku i dotyczy robotnika kolejowego Phineasa Gage’a, który metodą wybuchową usuwał z budowanej linii kolejowej potężne głazy. Gage miał opinię człowieka racjonalnego, ostrożnego i rozważnego, dlatego właśnie jemu powierzono odpalanie ładunków. Doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku, dynamit wybuchł wcześniej, pręt żelazny wbił się w jego oczodół i wyszedł tyłem czaszki, odrywając kawałek tkanki z jego płata czołowego. Phineas Gage przeżył, lecz stracił jedno oko. Co gorsza, tragedia zmieniła całkowicie jego zachowanie – stał się odtąd człowiekiem drażliwym, impulsywnym, agresywnym. Człowiek ten utracił kontrolę nad Człowiekiem, przemawiał przez niego wyłącznie Szympans. W tym sensie, że uszkodzony płat czołowy przestał funkcjonować, górę wzięły emocje skupione w płacie limbicznym. Książki otrzymują: 1) Stefania Muller, Kraków, 2) Bożena Zagrodnik, Kłodzko. GRATULUJEMY! (wpis z 22 czerwca 2023)

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress