TRZYNAŚCIE OPOWIEŚCI GROZY NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY

Lśnienie w ciemności pod redakcją Hansa-Åke Lilja.
Przekład Jarosław Skowroński. Zysk i S-ka Wydawnictwo (www.zysk.com.pl), Poznań 2022. Okładka twarda z obwolutą, stron 304. Premiera 25 października 2022.

Przed nami antologia opowieści grozy trzynastu najbardziej znanych i utalentowanych autorów tego gatunku. Oto rewelacyjny zestaw mistrzowski: Stephen King, Jack Ketchum, P.O. Cacek, Stewart O’Nan, Bev Vincent, Clive Barker, Brian Keene, Richard Chizmar, Kevin Quigley, Ramsey Campbell, Edgar Allan Poe, Brain James Freeman i John Ajvide Lindqvist. Książka „Lśnienie w ciemności” pod redakcją Hansa-Åke Lilja powstała dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library – strony internetowej poświęconej Stephenowi Kingowi (https://www.liljas-library.com/). Ta kolekcja budzących przerażenie opowiadań to idealna propozycja dla fanów horrorów. Część zawartych w niej tekstów nie została nigdzie wcześniej opublikowana, a niektóre powstały specjalne do tej antologii.

Daleko od domu skusił was dreszczyk,

Bo fajnie się w strach zabawić,

Lecz teraz, maluchy, kończy się wierszyk,

Prawdziwy koszmar przed wami…

Trzeba, drodzy chłopcy, wybierać!

Czy na lewo, czy w prawo się zbierać.

Dobry wybór – nic niemiłego.

Zły – droga do końca marnego.

(fragment wiersza z opowiadania Kevina Quigley’a “Wciągnięty w ogień”)

Marv, policjant Lilja’s Library – strony internetowej poświęconej Stephenowi Kingowi .

Najstarszym utworem jest „Mowne serce” Edgara Allana Poe z 1843 roku, najnowszym zaś „Koniec wszystkich rzeczy” Briana Keene’a z 2016 roku. Nie mogło oczywiście w antologii zabraknąć tekstu samego Stephena Kinga – „Niebieski kompresor” to historia, która nie ukazała się dotąd w żadnym innym zbiorze. Niektóre opowieści to horror w czystej postaci, inne sprawią, że poczujesz się dość niepewnie. Niektóre zmuszają do myślenia, część wzrusza, część rozbawia. Każde z pewnością wciąga i przyprawia o szybsze bicie serca. Odważ się wejść do mrocznego świata mistrzów grozy!

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 3 egzemplarze książki „Lśnienie w ciemności” pod redakcją Hansa-Åke Lilja. Otrzymają je ci z Państwa, którzy najciekawiej odpowiedzą na pytanie dotyczące Stephena Kinga: Twitter kupiony przez Elona Muska chce pobierać opłatę za niebieską gwiazdkę weryfikacyjną, z czego King nie jest zadowolony i grozi, że opuści Twittera, jeśli Musk to wprowadzi. Gdzie chciałabyś/chciałbyś (uzasadnij!), żeby King się przeprowadził, jeśli opuści Twittera, jedyne medium społecznościowe, w którym obecnie jest oficjalnie? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 3 egzemplarze książki „Lśnienie w ciemności” pod redakcją Hansa-Åke Lilja, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 3 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 4 listopada 2022 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na przysłaniu najciekawszej odpowiedzi dotyczącej Stephena Kinga: Twitter kupiony przez Elona Muska chce zacząć pobierać opłatę za niebieską gwiazdkę weryfikacyjną, z czego King nie jest zadowolony i grozi, że opuści Twittera, jeśli Musk to wprowadzi. Gdzie chciałbyś (uzasadnij!), żeby King się przeprowadził, jeśli opuści Twittera, jedyne medium społecznościowe, w którym obecnie jest oficjalnie?

6. Spośród nadesłanych najciekawszych odpowiedzi redakcja wyłoni 3 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Zwycięzcy mają 3 dni na przesłanie na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

Nie mogło oczywiście zabraknąć w antologii tekstu samego Stephena Kinga – „Niebieski kompresor” to historia, która nie ukazała się dotąd w żadnym innym zbiorze.
FOT. MATERIAŁY PRASOWE

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Twitter kupiony przez Elona Muska chce pobierać opłatę za niebieską gwiazdkę weryfikacyjną, z czego King nie jest zadowolony i grozi, że opuści Twittera, jeśli Musk to wprowadzi. Gdzie chciałabyś/chciałbyś (uzasadnij!), żeby King się przeprowadził, jeśli opuści Twittera, jedyne medium społecznościowe, w którym obecnie jest oficjalnie? Oto najlepsze naszym zdaniem odpowiedzi: Ireneusz Rosolski, Katowice: Po tygodniu rządów Muska na Twitterze coraz więcej znanych osób opuszcza platformę. Moje zestawienie sieci i komunikatorów, które mogą przejąć Kinga i innych: Mastodon – kopia Twittera założona przez Eugena Rochko, daje możliwość publikowania krótkich wpisów i komentarzy; Cohost – anty-Twitter założony przez Colina Baera i Jaya Kaplana; Discord – bardziej czat niż rozbudowany serwis społecznościowy; WhatsApp – mobilny komunikator, dostępny dla platform iOS, Android, KaiOS, więc dla tych, którym zależy na komunikacji, a nie publikowaniu postów na „ścianie”. Marlena Zelek, Żarki: Sama posiadam konto na Facebooku, więc chętnie bym tam chciała spotkać Kinga, ale wątpię, że wróci na FB, skoro go opuścił. Nie podobały mu się fałszywe niusy, które na FB są codziennością. Więc może przeniósłby się na Instagrama, chociaż najchętniej obejrzałabym go na YouTubie. Mógłby tam czytać fragmenty swoich książek, opowiadać, skąd brał inspiracje do najstraszniejszych horrorów. Jego kanał na pewno byłby bardzo popularny. Niestety, YouTube nie jest traktowany jako medium społecznościowe – przez podział na widzów i twórców. A szkoda! Prawda jest taka, że gdziekolwiek się przeniesie, miliony fanów podążą za nim, więc każdy właściciel social-mediów przyjmie go z otwartymi ramionami. Iwona Nikodemska, Łódź: Rozumiem niezadowolenie Kinga z powodu opłat za niebieską gwiazdkę weryfikacyjną na Twitterze. Korzystam z Facebooka, więc gdyby Musk albo Zuckerberg nałożył mi opłaty za korzystanie, też rozważałabym odejście z tego komunikatora. Tymczasem zapraszam Kinga do przeprowadzki na Facebooka. A dlaczego? Bo tutaj póki co nie ma opłat i ja tam jestem. Będę mogła śledzić jego poczynania, no i zostanę zmuszona do podszkolenia mojego angielskiego. Książki otrzymują: 1) Ireneusz Rosolski, Katowice; 2) Marlena Zelek, Żarki; 3) Iwona Nikodemska, Łódź.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress