FASCYNUJĄCE STUDIUM BIBLII DLA KOBIET NA CAŁY ROK

Proponujemy dzisiaj dość nietypową lekturę dla kobiet – interaktywną wędrówkę przez całą Biblię. Gdy chodzi o podniesienie na duchu i znalezienie pokoju w trudnym czasie, chrześcijańskie kobiety zawsze zwracały się o pomoc i radę do Biblii. Książka „Z Biblią przez 52 tygodnie” jest inspirującą wędrówką dla chrześcijańskich kobiet. Sprawia, że Pismo Święte staje się codzienną, możliwą do wykonania lekturą.

Kimberly D. Moore, Z Biblią przez 52 tygodnie. Zysk i S-ka Wydawnictwo (www.zysk.com.pl), Poznań 2022. Stron 208, oprawa zintegrowana. Ilustracje Agnieszka Żylińska. Tłumaczenie Justyna Grzegorczyk. Data premiery: 2 grudnia 2022.

Bez względu na to, czy ta interaktywna książka jest wykorzystywana do studiowania osobistego czy grupowego, codzienny komentarz biblijny, prowokujące do namysłu pytania i miejsca przeznaczone do zapisywania swoich myśli pomogą Czytelniczkom zdobyć nowe spostrzeżenia i umocnią ich relacje z Chrystusem. Poświęcając 15-20 minut każdego dnia, można spokojnie przewędrować przez całą Biblię w ciągu 12 miesięcy.

Autorka, dr Kimberly D. Moore, jest starszym pastorem w Emmanuel Missionary Baptist Church w Gastonii, Karolina Północna, USA. Pastorem została w 2001 roku. Wybranie jej było wydarzeniem historycznym w hrabstwie Gaston, jest bowiem pierwszą kobietą, która służy w tym lokalnym kościele jako starszy pastor. Założyła również stowarzyszenie Kimberly Moore Ministries, organizację non profit dla potrzebujących, której celem jest wzmacnianie innych dzięki wykładom, sesjom szkoleniowym i warsztatom. Ukończyła Gardner-Webb University School, gdzie zdobyła stopień doktora teologii. Podróżuje po świecie, głosząc Ewangelię Jezusa Chrystusa od 1995 roku. Jak sama twierdzi, odkąd pamięta angażowała się w posługę Bożą. Będąc studentką college’u przyjęła Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela – i od tej pory wiernie mu służy na rozmaitych posterunkach i stanowiskach: jako dyrektorka szkoły i nauczycielka, kościelny muzyk, dyrygentka chóru, liderka duszpasterstwa kobiet, wykładowczyni w studium biblijnym, administratorka kościoła i księgowa.

Enguerrand Quarton, Pieta z Awinionu. Około 1455 roku, ze zbiorów Luwru, Paryż. Jedno z arcydzieł ilustrujących sceny z Biblii.

Biblia liczy 66 ksiąg – 39 ksiąg Starego Testamentu i 27 Nowego Testamentu. Stary Testament dzieli się na księgi prawa, pisma historyczne, poetyckie, pisma proroków większych i mniejszych. Nowy Testament składa się z czterech Ewangelii, historycznych Dziejów Apostolskich, listów napisanych przez apostoła Pawła, kilku innych listów oraz proroczej księgi – Apokalipsy. We wprowadzeniu do swojej książki autorka zauważyła, że często wahamy się, czy czytać Pismo Święte, ponieważ z jednej strony język może być za trudny do zrozumienia, a z drugiej – niełatwo nam interpretować znaczenie tekstu. Kimberly D. Moore napisała więc książkę, która może pomóc w czytaniu Pisma Świętego, zrozumieć je i stosować w życiu. Dążyła do tego, by poznawanie Pisma stało się dla kobiet (i mężczyzn również, nie ma przeszkód!) radosnym punktem codziennego porządku dnia. „Mam nadzieję, że lektura tej książki w połączeniu ze słowem Bożym uczyni cię lepszą osobą i że znajdziesz w niej niektóre odpowiedzi, których poszukujesz” – dodała autorka we wprowadzeniu do swojej pracy.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze książki Kimberly D. Moore Z Biblią przez 52 tygodnie”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy pierwsi odpowiedzą na pytanie: Wymień przynajmniej 5 polskich przekładów Biblii? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 2 egzemplarze książki Kimberly D. Moore „Z Biblią przez 52 tygodnie”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 2 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 9 grudnia 2022 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na odpowiedzi na pytanie: Wymień przynajmniej 5 polskich przekładów Biblii?

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 2 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Zwycięzcy mają 3 dni na przesłanie na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Wymień przynajmniej 5 polskich przekładów Biblii? Odpowiedź: Całymi polskimi przekładami Biblii są: Biblia Leopolity, nazywana także Biblią Szarffenbergowską od nazwiska zleceniodawców (1561), Biblia Brzeska, zwana Radziwiłłowską (1563, kalwińska), Biblia Nieświeska, zwana Biblią Szymona Budnego (ariańska), Biblia księdza Jakuba Wujka (1599), Biblia Gdańska (protestancka, 1632), Biblia Tysiąclecia (katolicka, 1966), Biblia Warszawska, zwana także Brytyjską (1975), Biblia Warszawsko-Praska (katolicka, 1997), Biblia Ekumeniczna (1995-2001). Książki otrzymują: 1) Anna Baran, Jaworzno; 2) Bożena Szok, Szczecin.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress