BROAD PEAK. NIEBO I PIEKŁO

Nowość z Wydawnictwa Poznańskiego (www.wydawnictwopoznanskie.com)

W znanej i cenionej Serii Reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się książka, która weszła już do kanonu literatury o polskim himalaizmie. I to w momencie, gdy o tym, co dzieje się w najwyższych górach świata, jest tak głośno. Przemysław Wilczyński i Bartek Dobroch wracają do tragicznych wydarzeń z 2013 roku i starają się odpowiedzieć na pytanie, czy tragedia na Broad Peak kładzie kres polskiemu himalaizmowi w takiej formie, w jakiej go dotąd znaliśmy. Analizują je krok po kroku, a także przeprowadzają poruszające rozmowy ze świadkami wydarzeń oraz przyjaciółmi i rodzinami uczestników wyprawy. Zgłębiają etykę polskiego himalaizmu i zastanawiają się nad granicami pasji. Próbują także odpowiedzieć na pytanie, czy wspinaczka w najwyższych górach jest hymnem wolności czy raczej “Himalajami egoizmu”?

Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka: Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął robiąc to, co kochał najbardziej, i nie nam, którzy zostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać “Broad Peak. Niebo i piekło” i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić.

„Broad Peak. Niebo i piekło” to drugie wydanie publikacji wydanej pierwotnie w 2014 roku. Data premiery: 15 lutego 2018.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress