HISTORIA POLSKI OD PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ DO NASZYCH DNI

Jutro, 25 października 2022, premiera najnowszej książki historyka Grzegorza Kucharczyka, stanowiącej uzupełnienie „Dziejów Polski” Feliksa Konecznego. Z podtytułem: „Nie tylko dla młodzieży”. Obejmuje okres od momentu wybuchu I wojny światowej, która odmieniła mapę Europy i przyniosła Polsce niepodległość, do roku 2022, który pokazuje, że historia nie skończyła się, a wręcz przeciwnie – zaczyna przyśpieszać. Dzieje naszego kraju w tym burzliwym okresie udowadniają, że nie można samodzielnie działać i myśleć, jeśli nie poznamy własnej historii.

Stron 456, oprawa twarda. Premiera 25 października 2022.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 3 egzemplarze książki Grzegorza Kucharczyka „Historia Polski 1914-2022”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy jako pierwsi krótko, ciekawie i przekonująco uzasadnią tezę autora wypowiedzianą we wstępie do książki: XXI wiek „dowodnie pokazuje, że historia się nie skończyła. Wszystko na to wskazuje, że ma się bardzo dobrze i właśnie zaczyna przyspieszać”. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 3 egzemplarze książki Grzegorza Kucharczyka „Historia Polski 1914-2022”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 3 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 24 października 2022 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na krótkim, ciekawym i przekonującym uzasadnieniu tezy autora, wypowiedzianej we wstępie do książki: XXI wiek „dowodnie pokazuje, że historia się nie skończyła. Wszystko na to wskazuje, że ma się bardzo dobrze i właśnie zaczyna przyspieszać”.

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 3 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Zwycięzcy mają 3 dni na przesłanie na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Zadanie polegało na krótkim, ciekawym i przekonującym uzasadnieniu tezy autora, wypowiedzianej we wstępie do książki, że XXI wiek „dowodnie pokazuje, że historia się nie skończyła. Wszystko na to wskazuje, że ma się bardzo dobrze i właśnie zaczyna przyspieszać”. Odpowiedź: Historia kołem się toczy, dlatego nigdy się nie kończy. Kończą się co najwyżej pewne jej etapy. Historia lubi się także powtarzać, a to kiedy nastąpi powtórka zależy od średnicy toczącego się koła i czasu. Czas (dotarcia do punktu powtórki) można skrócić przyspieszając ruch. To co się aktualnie dzieje, na przykład w Polsce i Ukrainie, to właśnie to przyspieszenie, które skróci czas dotarcia do punktu. Książki otrzymują: 1) Krzysztof Kozik, Bielsko-Biała; 2) Bożena Witelska, Maciejowa; 3) Lucyna Ostrowska, Piastów.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress