OSIEM UPIORNYCH OPOWIEŚCI NA DŁUGIE ZIMOWE WIECZORY

Przed Wami, Drodzy Czytelnicy, fascynująca antologia niezwykłych opowieści o duchach, upiorach i nawiedzonych domostwach. Zanim Charles Dickens i Henry James spopularyzowali tradycję niesamowitych opowieści, mroczne zimowe wieczory były czasem, w którym ludzie spotykali się przy migotliwych świecach i doświadczali odurzającego dreszczyku snutych w półmroku upiornych historii. A teraz do tej pradawnej tradycji powróciła ósemka popularnych i nagradzanych współczesnych autorów. Wszyscy są mistrzami makabry i namówieni przez wydawcę, ożywili zwyczaj snucia upiornych historii w nowej, urzekającej kolekcji mrożących krew w żyłach opowiadań.

Antologia „Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory”. Przekład Tomasz Bieroń i Adrian Napieralski. Zysk i S-ka Wydawnictwo (www.zysk.com.pl), Poznań 2022. Str. 336, oprawa twarda z obwolutą.

Autorami tych wstrząsających opowieści są Bridget Collins, Laura Purcell, Elizabeth Macneal, Imogen Hermes Gowar, Jess Kidd, Natasha Pulley, Kiran Millwood Hargrave i Andrew Michael Hurley. Ich teksty przełożyli Tomasz Bieroń i Adrian Napieralski. Dzięki nim także polscy Czytelnicy mogą wziąć udział w absolutnej uczcie literackiej, która genialnie mrozi krew w żyłach. Hipnotyzujące historie zabiorą Was na mroźne mokradła angielskiej wsi, później na pokryte śniegiem tereny nawiedzonej posiadłości, na tętniący życiem londyński jarmark bożonarodzeniowy – jednym słowem pobudzą wyobraźnię i staną się niezastąpionym towarzyszem w zimne, ciemne noce.

FOT. PEXELS.COM

Każde z tych opowiadań jest inne, także pod względem stylistyki i rodzaju narracji, a tym, co je łączy jest ukazywanie w przeróżnych sceneriach ludzkich słabości. „Dom w czerni i bieli” dowodzi, jak zgubna może być fascynacja szachami. „Lokator Thwaite’a” pokazuje, że najbliżsi czasami okazują się oprawcami, a wtedy o pomoc możemy poprosić to coś, co nas przeraża. „Węgorzowi śpiewacy” są o uroczysku nad wodą i pieśni, która mąci w głowie. W opowieści „Lily Wilt” staniemy przed wyzwaniem wskrzeszenia umarłego (tylko co to nam da?), a w „Fotelu Chillinghamów” przekonamy się, w jaki sposób hipokryzja, obłuda i chciwość zamieniają człowieka w potwora. Z kolei „Zielona kaskada” jest o wizjach, które zmieniają poglądy i widzenie świata, natomiast „Odosobnienie” pokaże niedowiarkom, że pewne legendy, na przykład o wiedźmach, mogą okazać się prawdziwe (i co wtedy?). Zamykające tom opowiadanie „Potwór” dowodzi, że nie zawsze to, co realne, jest prawdziwe, toteż nie należy wierzyć wszystkim zmysłom.

FOT. MATERIAŁY PRASOWE

Wydawca książki radzi, że powinniśmy – nim siądziemy do lektury – zgasić światło elektryczne, zapalić grubą świeczkę i ponieść się w świat wyobraźni, najlepiej upiornej. Zimowa aura i pełen tajemnic wiktoriański klimat sprzyjają takim zachowaniom, a niespodziewane finały każdego z opowiadań ukazują ludzką deprawację i makabryczne zbrodnie. Jedno jest pewne – szokujące historie przypadną do gustu zarówno czytelnikom beletrystyki historycznej, jak i miłośnikom horrorów. Naprawdę nie chce się wierzyć, że te osiem opowiadań grozy napisali współcześni autorzy. Idealnie odtworzyli klimat wiktoriańskiej Anglii.

Uważajcie więc na rozgrywki szachowe, unikajcie odludnych miejsc i pięknych zmarłych, nie zaplączcie się w świąteczne ozdoby i omijajcie szerokim łukiem osoby, które za wszelką cenę będą chciały udowodnić, że są od Was lepsze. Dzięki życzliwości wydawcy z poznańskiej oficyny Zysk i S-ka mamy dla Was pięknie wydane (oprawa twarda z obwolutą) 2 egzemplarze tej antologii. Stron 336 dobrej lektury! A ci, którzy nie wierzą w swoje szczęście, mogą zamówić już teraz książkę z rabatem w księgarni internetowej na stronie: https://sklep.zysk.com.pl/sezon-duchow-osiem-upiornych-opowiesci-na-dlugie-zimowe-wieczory.html.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 2 egzemplarze antologii„Sezon duchów”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy pierwsi odpowiedzą na pytanie: Jak uwolnić się od ducha? Liczą się tylko poważne odpowiedzi. Wysyłajcie je na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 2 egzemplarze antologii„Sezon duchów”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 2 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 11 stycznia 2023 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na nadesłaniu odpowiedzi na pytanie: Jak uwolnić się od ducha? Liczą się tylko poważne odpowiedzi.

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 2 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Zwycięzcy mają 3 dni na przesłanie na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagrody drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Jak uwolnić się od ducha? Tylko poważne odpowiedzi. Odpowiedź: Porad jest wiele, ale skuteczne jest zakończenie toksycznych relacji z niedobrymi ludźmi, energetycznymi wampirami rozsiewającymi negatywne emocje. Ponieważ karmę psują złe uczynki i nieżyczliwość, aby uwolnić się od złych duchów warto roztaczać wokół siebie jak najwięcej pozytywnej energii – uśmiechać, nieść pomoc, prowadzić działalność charytatywną, a także przepraszać, nie chować w sobie urazy, wybaczać, naprawiać swoje przewiny. Warto też myśleć pozytywnie, afirmatywnie wobec świata, kreować dobry nastrój. Osoby wierzące mogą modlić się o uwolnienie lub sięgać do tzw. egzorcyzmów prywatnych. Jedzenie czosnku, okadzanie się ziołami i inne tego typu formy magii czy praktyki okultystyczne nic nie dają. Książki otrzymują: 1) Jadwiga Bieńkowska, Sobieszów; 2) Małgorzata Skrzeczyńska, Lublin. Wpis z 16.01.2023.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress