STAŁO SIĘ

Nowość z Wydawnictwa PRÓSZYŃSKI I S-KA (www.proszynski.pl)

Z przyjemnością anonsujemy powieść Magdy Kuydowicz „Stało się”. Na rynku księgarskim ukazała się 23 stycznia 2018, a my możemy się pochwalić, że wywiad z autorką publikujemy w lutowo-marcowym wydaniu magazynu Lady’s Club, połączony z konkursem, w którym tę komedię kryminalną można zdobyć. Komedię kryminalną? Tak, w duchu i pod wezwaniem Joanny Chmielewskiej, z którą autorka spędziła wiele wspaniałych chwil. O powieści Magdy Kuydowicz powiedział Robert Górski, że sam chciałby taką napisać, a Jakobe Mansztajn dodał, że to jedyny i najlepszy kryminał, jaki przeczytał.

W tajemniczych okolicznościach ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej Matyldy Kwiatek, a w jej otoczeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szef bez powodu wyrzuca ją z pracy, Matylda postanawia odpocząć od stresów i wyjechać z przyjaciółką (i suczką) na wczasy odchudzające nad morze. Tu niespodziewanie natyka się na serię zagadkowych morderstw. Odzywa się w niej instynkt reporterki. Matylda, rozczarowana swoim życiem, chwyta się śledztwa jak ostatniej deski ratunku. W działaniach może liczyć na wsparcie zauroczonego nią porucznika Kudełki i bratniej duszy, Natalii.

Katarzyna Bonda, pisarka: Bawiłam się przednio! Przeurocze. Przezabawne. Joanna Chmielewska byłaby dumna.

Michał Rusinek, literaturoznawca: Lubisz kryminały, ale masz już dość ich zimnej, skandynawskiej scenerii? Zajrzyj do powieści Magdy Kuydowicz, zanurzonej nie tylko w lokalnych realiach, ale i napisanej z bardzo nam ostatnio potrzebnym przymrużeniem oka.

Magda Mołek, prezenterka telewizyjna: Gdy w roli głównej twojego życia występują wyobraźnia, odwaga sięgania po własne marzenia, talent, pracowitość i ucho do ludzkich spraw, można mówić o szczęściu. Magda Kuydowicz to wszystko ma. I nie zawahała się tego użyć.

Magda Kuydowicz – z wykształcenia teatrolog, dziennikarka, od studiów pracująca w telewizji, a od 10 lat w kobiecej redakcji TVN Style jako wydawca. Wydała dotąd dwa poradniki: z psycholożką Katarzyną Korpolewską „Matka z córką. Rozmowy intymne” i „Zaklinacze samotności” z seksuologiem i terapeutą Wiesławem Sokolukiem oraz dwie książki z przepisami kulinarnymi gwiazd. Lubi urządzać kameralne kolacje i grać w tenisa. Wolny czas spędza z książką, z garstką przyjaciół przy winie lub na spacerach ze swoją suczką Sonią, na której przyjaźń i zaufanie stara się zasłużyć.

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress