OD WIELKIEGO WYBUCHU AŻ DO CIEBIE. ATOMY SĄ WSZĘDZIE!

Ta niewielka książka dla małych dzieci, pięknie zilustrowana, przedstawia ciekawskim umysłom wielkie idee dotyczące atomów. Czym one są? Skąd się wzięły? Czy dinozaury też były zbudowane z atomów?

John Devolle „Atomy”. Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2023. Stron 32, twarda oprawa. Przekład Jacek Spólny.

Książka „Atomy” to połączenie zabawnych, kolorowych ilustracji i przystępnych opowieści o niesamowitych zagadnieniach, które pomogą dziecku zrozumieć ważne koncepcje naukowe – od atomu po teorię Wielkiego Wybuchu, ewolucję i fakt, że wszyscy jesteśmy zbudowani z tych małych cząsteczek. Warto ją mieć, żeby mieć punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o świecie i jego budowie.

Dla Czytelniczek i Czytelników portalu LADY’S CLUB mamy poniżej konkurs, w którym można zdobyć 3 egzemplarze książki Johna Devolle’a „Atomy”. Opublikowało ją właśnie Zysk i S-ka Wydawnictwo z Poznania. Książka ma 32 strony i twardą oprawę. Przekładu dokonał Jacek Spólny. Publikację można też zamówić z rabatem w księgarni internetowej Wydawcy na stronie https://sklep.zysk.com.pl/atomy.html. Idealna propozycja na mikołajkowy prezent dla małego dziecka.

KONKURS CZYTELNICZY

Dzięki uprzejmości Zysk i S-ka Wydawnictwa (www.zysk.com.pl) ogłaszamy dla Czytelników portalu LADY’S CLUB konkurs, w którym można zdobyć 3 egzemplarze książkiJohna Devolle’a „Atomy”. Otrzymają je ci z Państwa, którzy pierwsi odpowiedzą na pytanie: Skoro mówimy o życiu atomów, to wymień kluczową dla wielu reakcji chemicznych i jedyną taką cudowną substancję, której postać stała jest mniej gęsta niż ciecz? Odpowiedzi wysyłajcie błyskawicznie na adres: redakcja@ladysclub-magazyn.pl. Zanim to jednak uczynicie, zapoznajcie się z naszym regulaminem.

REGULAMIN

1. Nagrodę w konkursie stanowią 3 egzemplarze książki Johna Devolle’a „Atomy”, ufundowane przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

2. Rozdanie przewiduje 3 zwycięzców – każdy z nich otrzyma po jednym egzemplarzu książki.

3. Rozdanie trwa od 21 listopada 2023 roku do wyczerpania nagród.

4. Do rozdania można zgłosić się tylko raz.

5. Zadanie polega na jak najszybszym nadesłaniu odpowiedzi na pytanie: Skoro mówimy o życiu atomów, to wymień kluczową dla wielu reakcji chemicznych i jedyną taką cudowną substancję, której postać stała jest mniej gęsta niż ciecz?

6. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wyłoni 3 zwycięzców.

7. Wyniki zostaną ogłoszone pod informacją o książce na portalu LADY’S CLUB w sekwencji PAN BOOK.

8. Uczestnicy mają 3 dni na przesłanie wraz z odpowiedziami na adres redakcja@ladysclub-magazyn.pl swoich danych do wysyłki nagród drogą pocztową; w przypadku braku takiej informacji w wyznaczonym czasie zostanie wybrana kolejna osoba.

ROZWIĄZANIE KONKURSU. Pytanie: Skoro mówimy o życiu atomów, to wymień kluczową dla wielu reakcji chemicznych i jedyną taką cudowną substancję, której postać stała jest mniej gęsta niż ciecz? Odpowiedź: Prywatne życie atomów zaczyna się od wzoru chemicznego, który zna prawie każdy: wzoru wody, H2O, cząsteczki o prostym składzie chemicznym. Woda to cudowna substancja – jedyna, której postać stała jest mniej gęsta niż ciecz (dlatego lód unosi się na wodzie) i kluczowa dla wielu reakcji chemicznych, ponieważ jest doskonałym rozpuszczalnikiem, zdolnym do rozpuszczania gazów i wielu ciał stałych. Książki otrzymują: 1) Joanna Wolska, Dzierżoniów; 2) Anna Konieczna, Tarnobrzeg; 3) Barbara Pozorska, Osielsko. GRATULUJEMY! (wpis z 27 listopada 2023)

Napisano w Pan Book

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress