KSIĄŻKOWE PREZENTY POD CHOINKĘ

Prezenty Zysk i S-ka

KSIĄŻKOWE PREZENTY POD CHOINKĘ. Nowości Wydawnictwa ZYSK I S-KA

1. Jadwiga Skibińska-Podbielska „W krainie dębów i krwi”

 

Porywająca saga rodzinna, licząca 648 stron. Powieść „W krainie dębów i krwi” z epickim rozmachem i dbałością o prawdę historyczną przywołuje obraz życia Polaków na Wołyniu w I połowie XX w. Dramatyczne wydarzenia tych lat ukazane są przez pryzmat losów rodziny Korzeniowskich. Opowieść zaczyna się przed I wojną światową, około Bożego Narodzenia 1913 roku. W tym czasie rodzi się pierwszy syn Adama i Róży Korzeniowskich… Wraz z bohaterami mamy okazję uczestniczyć w tworzeniu się legionów Piłsudskiego, w Bitwie Warszawskiej, w II wojnie światowej. A także w roku 1943 – tragicznym dla Wołynia.
Historyk prof. Mieczysław Ryba: „W krainie dębów i krwi” to powieść barwna, pełna sarmackiego temperamentu i nadziei na wielkie polityczne zmiany w otwierającym się XX wieku. Autorka z wielką siłą pokazuje, jak Wołyń duszony w okowach bezwzględnego władztwa carów i jego polscy mieszkańcy, dzięki nieprzerwanym związkom historycznym i kulturowym z I Rzeczpospolitą, uczestniczyli we wszystkich przełomowych wydarzeniach. Pomimo niezwykłych wstrząsów i nieszczęść, które naznaczyły dzieje Polski, powieść nie jest przesiąknięta katastrofizmem i duchową klęską.

2. Michał Kruszona „Reifstein albo Podróż Trzech Króli”

Andrzej, pochodzący z miasteczka Reifstein, trafia na front I wojny światowej. Chęć zysku okazuje się dla niego ważniejsza od narodowej solidarności i Andrzej staje się denuncjatorem jednego z polskich towarzyszy broni. W nagrodę za wzorową postawę pruskiego żołnierza zostaje zabrany z frontu i skierowany do majątku księcia Hochberga w Iłowej. Stamtąd przez Rumunię i Turcję jedzie do Afryki, gdzie ma dbać o interesy Hochberga.
Jan Grzegorczyk, pisarz: Pod osłoną Wielkiej Wojny bohaterowie Kruszony próbują ubić swoje małe interesy. Chociaż czy małe? Zabić, żeby zdobyć żonę albo żeby nie wydała się kradzież roweru?… Kruszona ze zrozumieniem i współczuciem patrzy na ich poczynania. Zupełnie jak ten anioł na okładce książki. Ale kara musi nadejść. I pokuta, która zmusza winowajców do podróży przez egzotyczne krainy.

3. Arundhati Roy „Ministerstwo niezrównanego szczęścia”

Na cmentarzu pod murami Starego Delhi, na wytartym perskim dywanie, przesiaduje Andźum. Na betonowym chodniku znienacka, tuż po północy, pojawia się malutkie dziecko. W zaśnieżonej dolinie zrozpaczony ojciec pisze do pięcioletniej córki list, w którym opowiada, kto zjawił się na jej pogrzebie. W mieszkaniu na drugim piętrze samotna kobieta, odpalając papierosa od papierosa, czyta swoje dawne notatki. W zajeździe Jannat dwoje ludzi, którzy znali się przez całe życie, śpi tak mocno się obejmując, jakby dopiero się spotkali… Narracja na 478 stronach toczy się szeptem i krzykiem, z radosnymi łzami, ale i gorzkim śmiechem. Bohaterowie „Ministerstwa niezrównanego szczęścia”, bliscy i dalecy, zostali złamani przez świat, w którym żyjemy, ale zlepieni no nowo przez miłość. Dlatego też nigdy się nie poddadzą. Książka zabiera nas w wieloletnią podróż po indyjskim subkontynencie, lecz przede wszystkim wnika głęboko w życie wyśmienicie odmalowanych postaci, z których każda szuka bezpiecznego miejsca, sensu, uczuć. To niezwykła, pięknie opowiedziana historia, głęboko ludzka i ogromnie czuła. Autorka na każdej stronie demonstruje nam, jak cudownym darem narratorskim jest obdarzona.

4. Jerzy Besala „Alkoholowe dzieje Polski. Czasy rozbiorów i powstań”

To kontynuacja niezwykle poczytnego tomu „Alkoholowe dzieje Polski. Czasy Piastów i Rzeczypospolitej szlacheckiej”. Mamy wiek XIX, czasy przełomu cywilizacyjnego, także w produkcji i piciu alkoholu. Staropolskie biesiadowanie odchodzi w niepamięć, węgrzyna zastępuje coraz częściej szampan. W dobrym towarzystwie nie wypada pić wódki, arak zaś coraz częściej dolewa się do herbaty. Autor, wybitny historyk, na 800 stronach barwnie opisuje, jakie były nowe wzorce, mody i trunki w różnych warstwach i grupach społecznych, w jaki sposób pito i jakie były motywy spożywania alkoholu, nie zapominając przy tym o tle zdarzeń i wiernie oddając ducha czasów.

5. Elle Kennedy „Cel”

Ona wie, jak osiągać swoje cele… Sabrina James ma zaplanowaną przyszłość: ukończyć college, dać z siebie wszystko na wydziale prawa, dostać dobrze płatną pracę w jednej z najlepszych kancelarii. Nade wszystko chce zerwać z nieciekawą przeszłością i dlatego w jej planach nie ma już miejsca dla pewnego niesamowitego hokeisty, który wierzy w miłość od pierwszego spojrzenia. Ona może mu ofiarować co najwyżej jedną upojoną noc. Na pożegnanie. Ale czasami jedna noc wystarczy, by życie stanęło do góry nogami, a zasady gry wielce się skomplikowały. Tucker, ów hokeista, wierzy w siłę drużyny. Na lodowisku nie musi stać w centrum uwagi, ale gdy w wieku 22 lat ma zostać ojcem, nie chce grzać ławki rezerwowych. I świetnie się składa, że matką jego dziecka jest piękna i inteligentna dziewczyna. Sęk w tym, że serce Sabriny jest szczelnie zamknięte i brunetka uparcie odmawia przyjęcia jego pomocy. Jeśli pragnie spędzić życie z kobietą swoich marzeń, będzie musiał ją przekonać, że niektórych celów nie można osiągnąć bez asysty… Powieść z modnego obecnie nurtu Young Adult, pełna seksu i namiętności, dzieło jednej z najpoczytniejszych współczesnych autorek romansów.

TE KSIĄŻKI SĄ DLA WAS!

Dzięki życzliwości poznańskiego Wydawnictwa Zysk i S-ka (www.zysk.com.pl) wszystkie rekomendowane przez nas bestsellery możecie szybko zdobyć, rozwiązując krzyżówkę zamieszczoną w magazynie Lady’s Club nr 51/2017, zamieszczoną także na naszej stronie internetowej w zakładce Czytaj i przysyłając w terminie prawidłowe hasło na adres mailowy redakcja@ladysclub-magazyn.pl.

Życzymy uśmiechu szczęścia przy zdobywaniu książek!

Napisano w Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress