Ślub w Skoczowie

2Ten ślub przełamał wiele stereotypów. Agata Passent i Wojciech Kuczok 7 czerwca stanęli na ślubnym kobiercu w USC w Skoczowie. Nie towarzyszyli im ani przedstawiciele rodzin, ani znajomi. Uroczystość była skromna i szybka. Równie skromne przyjęcie odbyło się w Górkach, choć początkowo mówiło się o weselu w hotelu Vienna lub President w Bielsku.

Po raz pierwszy oficjalnie pojawili się w lutym na gali konkursu Blog Roku 2012, w którym Agata Passent była jurorką. Swój związek potwierdzili jednak dopiero latem. Poznali się na planie „Xsięgarni” w TVN24. Agata Passent zaprosiła Kuczoka do programu i wtedy wybuchło uczucie.

Wojciech Kuczok (41) jest pisarzem, scenarzystą, felietonistą i eseistą, autorem głośnych powieści „Gnój” (Nagroda Literacka Nike), „Senność”, „Spiski. Przygody tatrzańskie”, a ponadto speleologiem, który w latach 1982-2010 spenetrował ponad 800 jaskiń, odkrywając wiele nieznanych. Urodził się w Chorzowie, jest kibicem Ruchu. Z kolei warszawianka Agata Passent (40) jest córką poetki Agnieszki Osieckiej  i wybitnego felietonisty Daniela Passenta. Sama też jest felietonistką (m.in. Twojego Stylu) i dziennikarką, prowadzi ponadto fundację Okularnicy imienia swojej mamy. Można więc powiedzieć, cytując Osiecką, że spotkali się „kobieta z przeszłością” i „mężczyzna po przejściach”. Oboje mają za sobą poważne związki i dzieci.

Do ślubu Agata ubrała sukienkę Violi Śpiechowicz z kolekcji „Happy go lucky”, a do tego zielone buty. Dlaczego na miejsce zaślubin wybrali Skoczów? Powód jest prosty: bo tylko tam był wolny termin, a Wojciech Kuczok rodzinnie powiązany jest i z Górkami, i z Bielskiem. Para odwiedziła rodzinę mieszkającą przy ulicy Suchej zarówno przed, jak i po ceremonii. Na zdjęciach widzimy ich w urzędzie i przed nim oraz przy pomniku Gustawa Morcinka w Skoczowie.

Napisano w Aktualności
Archiwum

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress