NOWATORSKI CERTYFIKAT BRANŻY IT

Certyfikat Top Tech Employer to autorski i wyjątkowy pomysł portalu www.Bulldogjob.pl, który narodził się po przygotowaniu rocznego raportu z badań branży IT w 2019 roku. Top Tech Employer stworzony został, żeby zbadać faktyczną jakość pracy i możliwości, jakie otrzymują fachowcy IT, a tym samym znaleźć i wyróżnić najlepsze firmy branży pod kątem zarówno pracodawcy, jak i pracownika, zwracającego uwagę na warunki tworzenia oprogramowania, komunikację, sposób testowania.

Ponieważ firmy IT mają wiele wspólnych cech, które sprawiają, że praca w nich to nie tylko źródło dochodu, ale także źródło rozwoju i satysfakcji pracowników, taka certyfikacja staje się niezbędna. Do tej pory certyfikat otrzymały cztery duże międzynarodowe firmy mające oddziały w Polsce: IDEMIA, Webinterpret Poland, Red Embedded Consulting i Ericsson.

Zadaniem certyfikatu Top Tech Employer jest promowanie i wyróżnianie pracodawców, nie na podstawie deklaracji managementu czy HR, lecz tego, co mówią sami pracownicy – i to stanowi o wyjątkowości idei. Badanie przeprowadzane jest na wszystkich szczeblach, od pracowników szeregowych po kadrę zarządzającą, dlatego wyniki są rzetelne i poza dobrze funkcjonującymi aspektami pokazują te, w których zidentyfikowane zostały problemy. Sama idea certyfikatu Top Tech Employer to nie tylko prześwietlanie pracodawcy, ale także wskazówka dla potencjalnych kandydatów do pracy, dla których finansowe walory to tylko część satysfakcji. Otrzymany feedback na temat badanych obszarów to cenne źródło informacji zarówno dla pracodawcy, ale też dla potencjalnego pracownika. Zderzane są ze sobą opinie pracowników na różnych szczeblach poprzez serię kilkudziesięciu pytań w czasie wywiadu pogłębionego, a uzyskane odpowiedzi porównywane są do dobrych praktyk i obowiązujących na rynku standardów branżowych. Weryfikowane w czasie certyfikacji obszary są niezwykle istotne z perspektywy kandydata i specjalisty IT.

Adam Kukołowicz

Mówi Adam Kukołowicz, współzałożyciel www.Bulldogjob.pl: Osobiście czuwam nad jakością procesu certyfikacji, od spotkania do wydania raportu. Jako programista z przeszło 8-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania potrafię spojrzeć na pracodawcę oczami kandydata i pracownika. Na co dzień współpracuję z ludźmi IT, znam ich potrzeby i oczekiwania.

Certyfikacja Top Tech Employer ma za zadanie pokazać najmocniejsze strony pracodawcy, a także zwrócić uwagę na obszary, które wymagają dalszego udoskonalania. Jest to możliwe dzięki standaryzowanym pytaniom z czterech obszarów dotyczących funkcjonowania firm branży IT:

środowisko pracy, czyli zespół czynników materialnych i społecznych, z jakimi styka się pracownik podczas wykonywanej pracy, bezpośrednio wpływających na komfort i samopoczucie w miejscu zatrudnienia;

procesy IT związane z wytwarzaniem samego oprogramowania, ich forma i atrakcyjność dla kandydatów;

kod i architektura, czyli w tym przypadku satysfakcja teamu z jakości kodu i architektury w projekcie, jaki rozwijają;

satysfakcja i rozwój to dla pracowników branży IT ważne elementy zatrudnienia, tak samo, jaki i wynagrodzenie, a zdarza się, że w niektórych przypadkach nawet ważniejsze i cenniejsze od zarobków.

Iwona Tur

Iwona Tur, CEO z ponad 10-letnim doświadczeniem w rekrutacji IT i employer brandingu, podkreśla: Budowa marki pracodawcy w oczach kandydatów IT to nie jest łatwe zadanie. Branża technologiczna rządzi się swoimi zasadami. Dlatego certyfikacja pracodawcy i tytuł Top Tech Employer to odpowiedź na potrzeby nie tylko pracodawców, ale i kandydatów. Dzięki niemu możemy wyróżnić firmy, które dbają nie tylko o czysty kod, ale i komfort pracy dla stanowisk IT.

Certyfikat Top Tech Employer to podkreślenie, że badana firma zapewnia jakość rozwoju programistów, testerów, administratorów i innych specjalistów z branży.

Więcej informacji o certyfikacie: https://bulldogjob.pl/top_tech_employer

Raport z badania branży IT 2019: https://bulldogjob.pl/it_report_2019

Napisano w Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress