Przepis na równowagę

1 sylwia mokrysz

 

Rozmowa z SYLWIĄ MOKRYSZ z zarządu Mokate SA

Jak pani rozumie równowagę w życiu osobistym i zawodowym?

Równowagę zdefiniował wiele lat temu jeden z naukowców, z pozoru w dość banalny sposób. Stwierdził, że z organizacyjnego punktu widzenia wszyscy ludzie funkcjonują w trzech obszarach: praca, rodzina i szersze społeczności. Osoba żyjąca w równowadze czuje się swobodnie na wszystkich trzech płaszczyznach i tylko poruszanie się na wszystkich jednocześnie zapewnia jej odpowiedni rozwój. Ja dokładnie w ten sposób rozumiem równowagę.

Co jest potrzebne, żeby ją osiągnąć?

Przede wszystkim dobre chęci i samodyscyplina. A także świadomość, że równowaga osobista i zawodowa są potrzebne. Trzeba też myśleć pozytywnie, że się uda. Nastawienie jest kluczowe, gdy dążymy do celu.

Dlaczego równowaga jest ważna?

Bardzo ważna, gdyż dzięki niej niczego nie jest w życiu ani za mało, ani za dużo. Mamy odpowiednie priorytety i dobrze zorganizowany czas, działamy wydajnie i skutecznie w możliwie najlepszych warunkach.

W jaki sposób pani odpoczywa?

Odpoczynek to jeden z głównych filarów zachowania równowagi. Pozwala nabrać sił do działania, odciąć się od spraw zawodowych i tego, co nas stresuje. Później dzięki temu lepiej i skuteczniej działamy w sferze zawodowej. Ja najlepiej wypoczywam podróżując, odkrywając nowe miejsca na świecie i fotografując je. Fotografia to moja wieloletnia pasja. Na co dzień staram się spędzić jak najwięcej czasu z rodziną.

Kiedy odczuła pani po raz pierwszy, że trzeba zatroszczyć się o równowagę?

Od razu przyszło mi na myśl macierzyństwo. Gdy urodziłam pierwsze dziecko, a po 16 miesiącach drugie – osiągnięcie równowagi okazało się niezbędne. Trzeba było pogodzić rolę mamy z pracą w Mokate. Kiedy nie dawało się pogodzić tych dwóch sfer, wybierałam rolę mamy. I jestem pewna także dzisiaj, że były to słuszne wybory. Oczywiście po pewnym czasie wszystko stało się łatwiejsze. Udało mi się wypracować organizację czasu na takim poziomie, że pozwala mi godzić zajmowanie się dziećmi z aspiracjami menedżerskimi. To duża satysfakcja.

Dziękujemy za rozmowę.

Czytaj także: www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/25145/mokrysz-sylwia-kilka-slow-o-firmie-mokate

Napisano w Aktualności
Archiwum

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress