TYSKIE SZPILKI W BIZNESIE

tyskie szpilki w biznesie logo

Spotkania kobiet w Tychach zostały zainicjowane przez Grażynę Pawtel-Lorente w czerwcu 2014. Jesienią z tych rozmów przy ciastku i kawie zrodziła się inicjatywa powołania stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie. Z myślą o kobietach – zarówno tych, które już prowadzą biznes, jak i tych, które są dopiero na etapie szukania pomysłu. Takie były początkowe założenia. Z czasem okazało się, że wśród uczestniczek spotkań są kobiety będące na różnym etapie życia, aktywne zawodowo, studentki, emerytki. I każda znajduje coś dla siebie.

Wśród celów stowarzyszenia znaleźć można aktywizację kobiet, promowanie przedsiębiorczości, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, ale także ochronę i promocję zdrowia, działania na rzecz osób niepełnosprawnych czy działalność na rzecz rodziny. Wszystko to, co bliskie jest kobiecemu sercu i kobiecej naturze.

Na spotkaniach członkinie odbywają szkolenia, słuchają inspirujących historii i wzajemnie motywują się do działania. Spotkania składają się z trzech stałych elementów: szkolenia, krótkiej autoprezentacji każdej z dziewczyn i inspirującej historii jednej ze „szpilek”. W czasie przerw jest czas na rozmowy i nawiązywanie relacji przy kawie i słodkościach.

Krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności:

29 listopada 2014 – szkolenie „Asertywność w biznesie” poprowadził trener z firmy AIVO, Jarosław Kajstura. Można było usłyszeć m.in o tym, jak swobodnie negocjować warunki współpracy z klientem przy zachowaniu szacunku i obopólnych korzyści oraz jak swobodnie przyjmować komplementy. Swoją inspirującą historię opowiedziała Ewa – właścicielka firmy „Qusidła”. Ewa odeszła z korporacji i założyła firmę, w której zajmuje się tworzeniem niezwykłych dekoracji dla domu. To, co robi jest jej wielką pasją. I w tym właśnie, według Ewy, tkwi tajemnica sukcesu.

28 grudnia 2014 – rozmowy dotyczyły wyznaczania celów. Szkolenie poprowadziła Agnieszka Kozerska, która mówiła o tym, że cel powinien być prosty, mierzalny, osiągalny, istotny, określony w czasie. Wyjątkowo na tym spotkaniu nie było inspirującej historii, za to każda z uczestniczek mogła się przedstawić bez ograniczenia czasowego.

31 stycznia 2015 – fascynujący warsztat „Mapy marzeń” poprowadził Arkadiusz Bąk, trener i coach pracujący w firmie AIVO. Po ukończeniu pracy każda z pań miała możliwość przekroczenia tzw. wirtualnej linii czasu dla swojego marzenia. Po marzeniach i autoprezentacjach był czas na historię Eli, która jest osobistym trenerem wellness. Ela zatytułowała swoją historię „Nigdy nie jest za późno!”. Opowiedziała o pracy w służbie zdrowia, chorobie i rencie. O tym, jak poszukując pomocy dla siebie znalazła osobę, która nie tylko pomogła jej wrócić do zdrowia, ale też zaproponowała pracę. I po raz kolejny można było na naszym spotkaniu usłyszeć o tym, że praca i pasa idą w parze.

28 lutego 2015 – spotkanie przed Dniem Kobiet było poświęcone urodzie i dbaniu o siebie. Członkini stowarzyszenia, stylistka Olga Ślusarczyk, opowiedziała o typach sylwetek i o tym, czego należy unikać, a co jest dobre dla danego typu. Agnieszka Thiel, fryzjerka, podpowiedziała, jak dbać o włosy, a Barbara Szafarczyk-Mańkowska z firmy Expres Beauty Bar w Katowicach wprowadzała chętnie panie w tajniki makijażu. Swoje historie opowiedziały Sandrine Kosnicki i Anne Sophie Basta.

28 marca 2015 – swoimi doświadczeniami życiowymi podzieliła się Joanna Jamin, a szkolenie poprowadził Mariusz Kamiński.

25 kwietnia 2015 – kolejne spotkanie w Hotelu Tychy. Szkolenie „Komunikacja damsko-męska” poprowadził Michał Czekaj z Akademii Osiągnięć. Szkolenia są bezpłatne i tak jak zawsze przerwy kawowe organizowane są przez kobiety przychodzące na spotkania.

Tyskie Szpilki w Biznesie to stowarzyszenie kobiet (nie tylko) przedsiębiorczych. Jesteśmy wyjątkowe, my, kobiety. Niezależnie od tego, czy prowadzimy biznes, czy pracujemy na etacie, czy też jesteśmy na życiowym zakręcie. Stowarzyszenie jest dla każdej kobiety. Przyjdź, zobacz, zostań z nami, rozwiń skrzydła!

 

Napisano w Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress