FRUWAJĄCE FIGURKI

Artykuł sponsorowany

 █ TYLKO DLA DOROSŁYCH █ TYLKO DLA DOROSŁYCH █ TYLKO DLA DOROSŁYCH █ TYLKO DLA DOROSŁYCH

Polecamy „Fruwające figurki”! Zabawną, pełną erotyki, utrzymaną w żartobliwej konwencji powieść o życiowych wyborach dokonywanych pod wpływem ambicji oraz pod presją bliskich i otoczenia. Perspektywa zarobienia dużych pieniędzy, wielostronne relacje damsko-męskie oraz dowód na odwiecznie znaną tezę, że los, jeśli chce z nas zakpić, spełnia nasze marzenia.

Rozmawiamy z autorem, ADAMEM MOLENDĄ

EROTYKA JAK POWIETRZE

Skąd wziął się pomysł na powieść, która mówi o seksie w tak zabawny sposób?

ADAM MOLENDA: Seks zajmuje w naszym życiu miejsce bardzo ważne, ale rzadko mówimy o nim swobodnie. Polacy funkcjonują w dość surowej tradycji obyczajowej, która sprawia, że łóżko, do którego kładzie się para ludzi, najczęściej okrywa ciemność – również w utworach literackich lub filmowych. Jeśli porównać polskie piśmiennictwo okresu średniowiecza z dzisiejszym, okazuje się, że niektóre utwory dawnych mistrzów pióra były bardziej frywolne niż dzieła autorów tworzących współcześnie. Cytuję zresztą w powieści wielu poetów i pisarzy bulwersujących opinię publiczną rozmaitych epok i krajów. Pisząc „Fruwające figurki” chciałem zerwać ze schematem, podług którego erotyka jest czymś mrocznym, budzącym obawę i wstyd, odpychającym. Moi bohaterowie traktują „te sprawy” bez pruderii, wręcz radośnie, docierając do zaskakującego finału.

Pragnienie pieniędzy i seksu – akcja powieści zbudowana jest na tych dwóch filarach.

ADAM MOLENDA: Podobnie jak życie większości z nas. Nawet niematerialiści są zmuszeni zarabiać, żeby żyć, erotyka zaś jest dla ludzi niczym powietrze. Kiedy jednak przesadzi się, traktując te dwie kwestie jako cele naczelne, można wpaść w tarapaty. I o tym jest moja książka.

Dziękujemy za rozmowę i zachęcamy do lektury!

O autorze: Adam Molenda jest dziennikarzem i pisarzem, autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi oficynę autorską pod nazwą Wydawnictwo AKRONIM.

Wydawnictwo AKRONIM 34-300 Żywiec Krasińskiego 15/9 tel. 33 861-41-32 sklep@wydawnictwo-akronim.pl redakcja@wydawnictwo-akronim.pl www.wydawnictwo-akronim.pl

Ceny książek podane na stronie internetowej Wydawnictwa AKRONIM zawierają koszt wysyłki.

Napisano w Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress