GDAŃSK NIE MUSI BYĆ DROGI. OSZCZĘDNE WYPADY NAD MORZE

MATEUSZ SIEDLECKI

Morze Bałtyckie od zawsze było jednym z głównych kierunków turystycznych w Polsce. Ogromne zainteresowanie Pomorzem sprawiło, że większość popularnych hoteli wymagała dokonania rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Ponadto turyści musieli liczyć się z wysokimi cenami noclegów i wszystkimi dodatkowymi wydatkami, które podnosiły ostateczne koszty pobytu. Od niedawna w Trójmieście pojawiają się jednak nowe, bardziej ekonomiczne i alternatywne rozwiązania dla turystów – i nie mówimy tu o kempingach czy polach namiotowych.

Gdańsk, widok z lotu ptaka na Bazylikę Mariacką.

Dla wielu osób najpopularniejszym miastem docelowym, pełnym zabytków, malowniczych uliczek i wciąż poszerzającej się bazy rekreacyjnej, jest Gdańsk. Miasto co roku przeżywa prawdziwy boom turystyczny, regularnie przyciągając rzesze miłośników nadmorskiego wypoczynku – nie tylko z Polski, ale i całego świata. To ogromne zainteresowanie przekłada się, niestety, na wysokie ceny w hotelach. Do niedawna zmuszało to część turystów do poszukiwania tańszych lokalizacji.

– Gdańsk jako popularna destynacja turystyczna, oprócz wielu uroków i zalet, posiada także rozbudowaną infrastrukturę hotelową – mówi Michał Brandt, starszy specjalista ds. promocji i marketingu biznesowego w Gdańskiej Organizacji Turystycznej. – Oczywiście ceny w 4- czy 5-gwiazdkowych hotelach mogą wydawać się wysokie, ale już nie jesteśmy na nie skazani. Obiekty o standardzie 3-, a nawet 2-gwiazdkowym oferują naprawdę dobry stosunek jakości do cen, co oznacza, że każdy znajdzie w Gdańsku coś na swoją kieszeń. Aktualnie w Gdańsku jest 59 hoteli oferujących prawie 11 tysięcy miejsc, a wśród nich dominują obiekty 3- i 4-gwiazdkowe.

Gdański trakt królewski nocą.

Ze względu na dwa ostatnie trudne lata spadł odsetek gości nocujących w hotelach – z 49% w 2019 roku do 26% w 2020 roku i 29% w 2021. Dane z roku 2021 pozwalają jednak spojrzeć na ruch turystyczny z optymizmem. Tym bardziej, że w lipcu tego roku Gdańsk osiągnął już poziom 87% obłożenia miejsc w hotelach.

Ceny w hotelach, podobnie jak ceny wszystkich usług i produktów, wyraźnie wzrosły, między innymi z powodu drożyzny i inflacji. Z danych Gdańskiej Organizacji Turystycznej wynika, że są to wzrosty na poziomie średnio 12-13%, czyli zauważalne, choć nie aż tak dotkliwe. Ponadto według danych GOT, ceny biletów do muzeów czy innych atrakcji również nie wzrosły znacząco. Wciąż magnesem pozostają duże wydarzenia kulturalne – z Jarmarkiem św. Dominika na czele. Dodatkowo ogromnym atutem jest nadmorskie położenie Gdańska. To jedna z głównych atrakcji – a plażowanie i morskie kąpiele nic nas nie kosztują.

Dynamiczny rozwój Gdańska w ostatnich latach zapewnił wysoką różnorodność bazy noclegowej dla zróżnicowanych grup turystów. Olbrzymią popularnością cieszą się apartamenty w ścisłym centrum miasta. Wśród nich niepodzielnie króluje Wyspa Spichrzów, nieformalnie nazywana turystycznym sercem aglomeracji. Niewątpliwym walorem są widoki na pełną życia Motławę, Długie Pobrzeże i zabytkowy żuraw. W dobrze połączonych komunikacyjnie z centrum dzielnicach powstało mnóstwo apartamentów, zapewniających zarówno wysoki komfort, jak i przystępne ceny. Dzięki temu Gdańsk stał się atrakcyjny również dla turystów, którzy chcą oszczędnie gospodarować swoim budżetem.

– Nasze gdańskie aparthotele są odpowiedzią na potrzeby rodzin z dziećmi czy podróżujących w grupach – mówi Justyna Rachuba, managerka aparthoteli INA Management. – Goście doceniają komfortowe powierzchnie apartamentów (od 30 do 110 m kw.) oraz ich aranżacje i kompleksowe wyposażenia. Atutem każdego apartamentu jest w pełni wyposażony aneks kuchenny, szczególnie doceniany przez rodziny z dziećmi. Daje on możliwość przygotowania posiłku w zaciszu apartamentu. Wydzielona przestrzeń dzienna i przestronne sypialnie pozwalają gościom na prawdziwy wypoczynek. Apartamenty są standaryzowane pod względem powierzchni i wyposażenia. Każdy jest wyposażony w wysokiej jakości pościel, ręczniki hotelowe i pakiety powitalne. Zależy nam na wysokiej, powtarzalnej formie wysokiej jakości usług świadczonych gościom. W jednym z naszych obiektów w Gdańsku, Symphony Baltica Towers, oddajemy do dyspozycji 100 apartamentów przeznaczonych dla blisko 500 osób – dodaje Justyna Rachuba.

Symphony Baltica Towers w Gdańsku.

Dzięki skupieniu apartamentów w jednej lokalizacji, goście mogą liczyć na szereg udogodnień, między innymi profesjonalną recepcję, która jest dostępna każdego dnia. Istotną zaletą jest również lokalizacja – Symphony Baltica Towers znajduje się 800 metrów od plaży. Ponadto niespełna 100 metrów od obiektu ulokowane zostały przystanki tramwajowe i autobusowe. W 10 minut można znaleźć się w samym centrum Gdańska. W kompleksie do dyspozycji przebywających są także kort tenisowy, strefa fitness, sauna, strefa relaksu i tarasy widokowe.

Kolejną alternatywą dla największych sieci hotelowych jest Collegia, zlokalizowana przy ulicy Sobieskiego 13, która w sezonie turystycznym zapewnia 450 pokoi mogących pomieścić 828 osób, co czyni ją największym tego typu obiektem w Gdańsku. To nowoczesny apartamentowiec oferujący nowocześnie zaprojektowane pokoje hotelowe i atrakcyjnie zagospodarowane części wspólne. Oprócz tego goście indywidualni i zorganizowane grupy mogą liczyć na szereg dodatkowych udogodnień, których próżno szukać w tradycyjnych hotelach. Stąd wysokie oceny Collegii na popularnych światowych portalach rezerwacyjnych.

Collegia, jedna z największych gdańskich sieci hotelowych.

– Goście mają do dyspozycji komfortowo wyposażone pokoje o znacznie większych powierzchniach niż standardowe hotele, co ma duże znaczenie dla rodzin z dziećmi i osób oczekujących komfortowych warunków przy przystępnej cenie – mówi Karol Wojtas, członek zarządu spółki Silver Rock, właściciela Collegii. – Każdy z nich ma nowocześnie zaprojektowaną łazienkę, a dodatkowo w obiekcie dostępny jest wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń w fitness-roomie, w 8 play-roomach ze stołami do piłkarzyków i ping ponga, konsolami PlayStation i strefą relaksu. Ponadto w obiekcie znajdują się miejsca na rowery i miejsca parkingowe w podziemiu. Za niewielką opłatą można zrobić pranie, po czym wysuszyć je w automatycznej suszarce. Na miejscu dostępny jest też sklep z bogatą ofertą świeżych produktów..

Collegia położona jest bezpośrednio przy lesie i w niewielkiej odległości od wielu obiektów sportowych. Z uwagi na dogodne położenie hotel chętnie odwiedzają sportowcy przygotowujący się do zawodów, jak również zorganizowane grupy związane ze sportem i wypoczynkiem. Co ważne, do oferty gastronomicznej obiektu włączona została możliwość opracowania zbilansowanych diet, zgodnych ze specyficznymi wymaganiami sportowców.

#współpraca

Powyżej atrakcje kompleksu Symphony Baltica Towers.

ZDJĘCIA: ULTRARELATIONS / MATERIAŁY PRASOWE

Atrakcje kompleksu aparatmentowego Collegia.
Napisano w Aktualności
Archiwum

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress